-
Kislányom! Menned kell a jótékonysági klub gyűlésére. Tudod
milyen fontos, hogy részt vegyél ebben a munkában. A mi társadalmi köreinkben
ez elengedhetetlen.
Eszter a szobájában volt és olvasott. Nagyon szeretett egyedül lenni,
ilyenkor azt képzelte, hogy ugyanolyan hétköznapi életet él, mint mindenki
más. Hatalmas sóhaj kíséretében feltápászkodott és készülni
kezdett. Borzasztóan fárasztották ezek a látszat feladatok. Egyáltalán
nem érdekelte az a rang amibe beleszületett. A családi életüket a felszínesség
jellemezte. Minden vagyonát odaadta volna egy olyan családért , ahol esténként
együtt ülnek a vacsora asztalnál. Ahol meg tudják beszélni, hogy kivel mi történt
aznap. Ha problémája volt azt – szerető család híján – kénytelen volt maga
megoldani. Senkivel sem tudta megosztani lelkének rezdüléseit.
-
Megyek már.
Kelletlenül ugyan, de elindult a gyűlésre. Ebben a csoportban a felső
tízezerhez tartozó családok fiataljai vettek részt. Őket is inkább csak a
kötelesség vitte oda, az elhivatottság hiányzott belőlük. Csupa látszatember,
látszat feladatokkal.
-
A mai gyűlésünk témája a soron következő ételosztás. Azt a hagyományt
idén is folytatjuk, hogy a fáradozásunkat egy nálam tartandó bulival
ünnepeljük, még aznap este. Tudom, hogy sokunkat fáraszt az a sok szegény
ember, akik ilyenkor jönnek, de jusson eszetekbe, hogy ez a későbbiekben milyen
jó pontot fog jelenteni.
-
Miért csak látszólag törődünk ezekkel az ember? – tette fel a kérdést
Eszte
-
Te ne szólj bele! Ez nem a te dolgod ! – vágott vissza epésen Sára.
-
De! Az én dolgom! Ezek az emberek megérdemlik, hogy jobban törődjünk velük!
-
Fogd be a szád! Utoljára szólok!
-
Nem! Elegem van abból, hogy ez a „ jótékonysági „ szervezet csak magával
törődik. Mélyen lenézi a hátrányos helyzetű embereket. Ítélkeztek, pedig nem is
ismeritek a történetüket!
A társaság jelentős része szemlesütve hallgatta a két lány szócsatáját. Aki
egyet is értett Eszterrel, az sem állt mellé nyilvánosan és titokban
elismeréssel adóztak a bátorsága előtt. Eddig még senki sem mert szembeszállni
Sárával.
-
Na jól van. Koncentráljunk a szegényekre. – szólalt meg nagy sokára Sára.
A gyűlés további része eseménytelenül telt. Megbeszéltek, megszerveztek
mindent. A munka végeztével csendben készülődni kezdett. A
gondolataiba merülve pakolt a táskájába, amikor Sára odalépett hozzá.
-
Ezt még nagyon megbánod ! – sziszegte, majd otthagyta a lányt. Nem nagyon
érdekelte a fenyegetőzés. Pedig jó lett volna, ha résen van.
Elérkezett az ételosztás napja. Eszter nagyon szerette ezeket a
programokat. Ilyenkor alkalma nyílt segíteni és ez jó érzéssel töltötte
el. Ő volt az egyetlen, aki az étel mellé, még egy szívből jövő mosolyt
is adott. A nap közepe felé egy nagyon rosszul öltözött idős asszony
lépett a lány asztala elé.
-
Maga nagyon szomorú kedveském. Szép is,
jószívű is. Ne legyen ennyire boldogtalan. Az élet csupa meglepetés.
Eszternek jól esett ez a pár mondat, de nem igazán hitt a változásban. Még.
-
Na végre. Ennek a melónak is vége. Várok mindenkit a buliban nálam,
este. – mondta Sára , azzal színpadiasan körbehordozta a tekintetét a társaság
tagjain.
A lánynak felfordult a gyomra ettől a viselkedéstől, de most kivételesen
magában tartotta a megjegyzését.
-
És te? Jössz este? – kérdezte
Sára .
-
Kösz. Inkább kihagyom .
Azzal sarkon fordult és otthagyta a lányt. Így nem láthatta , amint
annak a szemében felgyúlt a bosszú szikrája.
Eszternek nem volt kedve még hazamenni, ezért sétált egy kicsit a parkban.
Az idős hölgy napközben elejtett mondata nem hagyta nyugodni.
Ugyan mi történhetne? – morfondírozott magában. Kiváltságos helyzetben lévő
családba született. Mindene megvan, és semmiért sem kellett eddig
megküzdenie. Annyira elgondolkodott , hogy nem vette észre az anyját,
amikor kinyitotta a bejárati ajtót.
-
Te mit keresel itthon? Hol voltál eddig? Hogy nézel ki? Neked már régen
Sára buliján kellene lenned?
-
Én nem megyek. Semmi kedvem nincs egy olyan társasághoz ahol a gyávaság és
a képmutatás a természetes.
-
Márpedig elmész! Amíg itt laksz, addig azt teszed amit mondunk. Értsd meg, hogy
Sára családjára szükségünk van. Befolyásosak, gazdagok és nagyon jó
kapcsolataik vannak. Ez nekünk is jól jön.
Eszternek felfordult a gyomra a saját családjától. Úgy érezte magát, mint
egy ketrecbe zárt őz, aki tehetetlen az őt körbe vevő rácsokkal szemben.
Fojtogatta a kényszer és a kötöttség is. Kelletlenül ugyan, de
elkezdett készülődni. Amikor végzett , belenézett a tükörbe. Maga is meglepődött
mennyire jó munkát végzett. Egy nagyon csinos és csodálatosan szép lány nézett
vissza rá a tükörből. Amikor leért a hallba, az anyja elégedetten mosolygott.
-
Nagyon csinos vagy kislányom. Más nem is kell. Csak használd ki a
szépségedet és könnyen fogsz boldogulni az életben.
A lány válasz nélkül sarkon fordult és elviharzott. Amikor odaért a buliba
, látta hogy a város krémje ott van. Gazdag és befolyásos családok
elkényeztetett gyerekei voltak a legnagyobb arcok.
-
Eszter! De jó hogy mégis eljöttél! Nagyon örülök. – mímelte örömét Sára.
-
Köszönöm a meghívást.
-
Érezd jól magad! Most ne haragudj, de el kell látnom háziasszonyi
feladataimat. – azzal színpadiasan távozott.
Nem volt kedve ehhez az egészhez. Legszívesebben máshol lett volna, de ha
már itt volt elindult hogy körbenézzen egy kicsit. Éppen a svédasztal körül
ténfergett, ahol igazi különlegességek sorakoztak a kaviártól a lazacig, amikor
Tamás mellé lépett. Ő volt a suli legnépszerűbb és tagadhatatlanul legjobb
pasija.
-
Szia Eszter. Örülök hogy rád találtam.
Ugye tudsz róla, hogy nagyon szép vagy.
-
Köszi. Öööö…. Te is. – felelte.
Annyira meglepődött
hogy hirtelen nem jött ki értelmes válasz a száján.
Az este további része meglepően kellemesen telt. Tamás végig mellette volt
és leste minden kívánságát. Már éjfél felé járt az idő és a hangulat a
tetőfokára hágott.
Eszter egyszer csak lágy érintést érzett a csípőjén. Forróság járta
át minden porcikáját. Ivott is egy keveset, ettől a gátlásai is
eltűnő félben voltak.
-
Gyere! Kimegyünk egy kicsit a friss levegőre – súgta Tamás.
-
De jó hogy végre kettesben vagyunk. Már nagyon untam odabent. Nem
tudtunk rendesen beszélgetni, pedig szeretnélek jobban megismerni.
-
Aha – Eszter nem tudta hogy mint feleljen. Nem szokott hozzá, hogy
udvaroljanak neki.
A társalgás lassan indult, de kis idő múltán már úgy beszélgettek, mintha
ezer éve ismernék egymást. A lány legalábbis ezt érezte. Egyszer csak
azon vették észre magukat, hogy az éjszaka közepén járnak és még mindig kint
vannak. Az idő is kezdett csípőssé válni. Tamás észrevette, hogy a lány fázni
kezd és lovagiasan felajánlotta a pulóverét. Eszter vállára terítette , és
ekkor – amit a lány nem láthatott – gonosz fény csillant meg a szemében.
-
Ne menjünk valami melegebb helyre ?
-
De igen. – felelte a lány hálásan
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése