Odabent időközben teljes csend honolt. A társaság egy része szétszórtan, az
alkoholtól mámoros álomba merült. Eszter fenntartása, a fal amit maga köré
épített lassacskán omladozni kezdett. Zavarban volt. Egyszer csak Tamás csókját
érezte az ajkán. Ez a csók lágy és puha volt. Pont annyira hogy a lány
kíváncsiságát, érzékiségét felélessze hosszú álmából.
-
Gyere velem ! – súgta Tamás
-
Hova?
-
Csss! Meglepetés.
Követte a fiút, de a lelke legmélyéből, egy eddig ismeretlen érzés készült
a felszínre törni. Nem is értette mi történik vele. Nagyon akarta azt, ami rá
várt. Soha senki nem nézte eddig nőnek. Igyekezett a belső rossz érzéséről
tudomást sem venni. Percekkel később egy
üres szobában találták magukat. A fiú elé lépett, felelte az állát és
megcsókolta. Először úgy, mint lent a nappaliban, majd egyre követelőzőbb lett. Hirtelen egy kezet
érzett a mellén, majd ez kéz elindult lefelé. Ebben a pillanatban minden
világossá vált számára.
-
Ne! Tamás! Én ezt nem akarom! – mondta a lány, és próbálta eltolni a fiút
magától.
-
Pedig akarni fogod! Mit gondolsz!? A két szép szemedért foglalkoztam veled
egész este!? Na ne kéresd magad! Tudom
hogy te is akarod, csak azért csinálod, hogy felhúzz!
A fiú hangja jeges és metsző volt.
Leterítette a lányt az ágyra, mindkét kezét lefogta és vadul csókolni
kezdte. Eszter minden erejét összeszedve
hatalmasat rúgott a fiú ágyékába. Tamás annyira meglepődött ezen a fordulaton,
hogy eltávolodott a lánytól. Ehhez persze hozzájárult az ágyékában jelentkező
éles fájdalom is. A lány kihasználta ezt , és elrohant abból a házból.
Másnap reggel szótlanült ült az asztalnál. Az anyja látta, hogy mennyire
kedvetlen de ezt a másnaposságnak tudta be. Ha egy kicsit is jobban figyelt
volna a lányára, akkor észreveszi, hogy nagy baj van.
-
Milyen volt a buli? – kérdezte
-
Jó. – hangzott a kurta válasz
Ennyiben is maradtak és a reggeli további részében nem is szóltak
egymáshoz. Mindenki a saját gondolataival volt elfoglalva. Fél órával később
Eszter elindult az iskolába. Nem sejtette, hogy ez a nap más lesz.
Amikor megérkezett, minden tekintet rá szegeződött. Sokan ujjal mutogattak
rá, volt aki meglátva őt harsány nevetésben tört ki. Akadtak olyanok is,
akik megvetően végigmérték és
becsmérlésben sem volt hiány.
-
Milyen nyugodtan sétálgatsz itt! – jelent meg a háta mögött Sára. Hangja
metsző és vádló volt.
-
Én? Miért ne sétálgatnék? Minden jogom megvan rá, hiszen én is ebbe az
iskolába járok.
-
Ne csinálj úgy mintha semmi nem történt volna! Felhúzod Tamást, majd
valamilyen érthetetlen okból ágyékon rúgod ,majd otthagyod?Milyen ember vagy
te?
-
De hát ez nem is így volt! Még az elején kértem, hogy ne folytassa, de ő
egyre erőszakosabb lett. Csak megvédtem magam. Az ég szerelmére! Majdnem
megerőszakolt!
-
Hazudsz! Hallja mindenki! Ez a lány hazudik! – Harsogta végig a folyosón
Sára.
Eszter teljesen kétségbeesett. Ezek azt terjesztik róla, hogy ő egy ribanc!
Nem akarta elhinni. Azt tudta, hogy ebben a városban nem sok jóra számíthatott
az őszinteség terén, de ez a fordulat mélyen megdöbbentette. Az iskola hatalmas
épülete egyre szűkebb és szűkebb lett, a falak egyre közelebb és közelebb
húzódtak egymáshoz.
-
El kell innen mennem!
Azzal sarkon fordult és kirohant. Az időérzéke csődöt mondott. Rohant és
rohant , maga sem tudta meddig és hová. Nagy sokára megállt hogy kifújja magát.
Ekkor volt alkalma körbenézni. Egy csodaszép park kellős közepén kötött ki. Itt
még soha nem járt. A dühe és a csalódottsága némileg alábbhagyott. Egy
varázslatos helyre csöppent. A fák a zöld millió színeiben pompáztak. A tölgy,
a bükk, és fűzfák játékos kavalkádja egy csodálatos tiszta vizű tavat öleltek
körül.
Eszter leült egy padra, körülnézett majd keserves sírásban tört ki. Egy kéz
érintését érezte a vállán.
-
Mi a baj kedvesem? – kérdezte az idős hölgy.
-
Mi!? Minden! – szakadt ki a lányból a keserű válasz.
Azzal elmesélte történetet az elejétől végéig. Amikor befejezte a lelkét
sokkal könnyebbnek érezte. Azon kapta magát, hogy szinte az egész életét
elmesélte egy vadidegennek.
-
A legszomorúbb az, hogy nincs választásom.
-
Választás mindig van. – mondta az idős hölgy Így egyszerűen.
Eszter nem igazán hitt ebben. Folyamatosan az volt az érzése, hogy
találkoztak már, csak azt nem tudta mikor. Nem hitt abban hogy az ő élete
valaha is megváltozhat.
Ahogy Gabi sem.